News
Go for Great Value's Corn Flakes cereal instead, and you'll only spend $1.98 for the same-sized box. There isn't much difference in taste, and some people even prefer the generic brand.
Aug. 8, 2006 -- Name-brand cereal can be expensive and parents can save a lot of money by opting for generic brands. And taste does not have to be sacrificed when buying a store-brand cereal.
Results that may be inaccessible to you are currently showing.
Hide inaccessible results